Влада посилила покарання за керування автомобілем у нетверезому стані та збільшила розмір інших штрафів
Суттєві штрафи, конфіскація авто та навіть в’язниця передбачені в Україні нещодавно ухваленим у Верховній Раді законопроєктом за водіння автомобіля у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. Документ підтримали 325 учасників засідання 16 лютого. Згідно рішенню, сума штрафу становитиме сімнадцять тисяч гривень й супроводжуватиметься позбавленням посвідчення водія на 1-н рік. За повторне порушення на протязі року сума штрафу становитиме 34 тисячі гривень й супроводжуватиметься позбавленням посвідчення водія на 3 роки.
За третє ж порушення доведеться заплатити 51 тисячу гривень і позбутися посвідчення водія на 10 років та конфіскацією транспортного засобу.
За скоєну дорожньо-транспортну пригоду в стані наркотичного, алкогольного чи іншого сп’яніння, під час якої потерпілі отримли травми середнього тяжкості, винуватцю загрожує позбавлення волі на строк до 3-х років, а також позбавлення права керувати ТЗ на строк від 3-х до п’яти років.
У випадку отримання постраждалим тяжких травм – позбавлення волі на три – вісім років, позбавлення права керувати транспортними засобами на строк від 5-ти до 8-ми років. А у випадку смерті потерпілого – в’язниця на п’ять – десять років та вилучення «прав» на строк до десяти років.
Також було зазначено, що водій, затриманий поліцією п’яним за кермом вдруге за рік, буде арештованим негайно.
Також були внесені зміни у ряд наступних штрафних санкцій.
За керування ТЗ без посвідчення водія – покарання у вигляді штрафу 425 гривень. За відсутність відповідного документу – 3400 гривень.
Підвищено штраф за не пристебнутий пасок до 510 гривень, відсутність шолома у керуючого мототранспортом, непідсвічений номерний знак, користування телефоном за кермом без гарнітури, порушення правил руху на перехрестях, біля зупинок громадського транспорту, на світлофорах, а також за керування транспортним засобом, не зареєстрованим в Україні.
За перевищення допустимої ПДР швидкості руху в населених пунктах більш ніж на 50 км/год. штраф складе 3400 гривень. За створення аварійної ситуації – 1445 гривень. А якщо порушення призвело до ДТП – 850 гривень. Одночас нагадуємо, що незначні ДТП оформлені Європротоколом знімають з винного адмін відповідальність
докладніше за посиланням
Якщо водій не надав перевагу руху автомобілю швидкої допомоги, поліції чи аварійної служби – покарання до 680 грн.
Варто згадати також про штрафи для пішоходів та велосипедистів. За перехід вулиці в непризначеному для цього місці, пішоходу загрожує штраф у розмірі 255 грн. А за порушення правил дорожнього руху велосипедистом – штраф 340 грн. Якщо порушення при цьому скоєне у нетверезому стані – 680 грн.
Зауважимо, що щодня в країні в дорожньо-транспортних пригодах гине близько 15-ти осіб, і ще 150 отримують травми різної ступені тяжкості. На жаль, ці показники є одними із найвищих серед країн Європи. Так, з 1 січня по 31 грудня 2020-го року сталося 168107 ДТП, в яких загинуло 3541 особа.
АвтоЦивілка Київ