Обов'язкове страхування від нещасного випадку на транспорті.

Перевізники почали масово оформляти страховку від нещасного випадку на транспорті. Причиною став контроль цих полісів з боку УКРТРАНСБЕЗПЕКИ.

Штраф виписується за відсутність цієї страховки у водія вантажного автомобіля або автобуса. Підстава, стаття 7 Закону «Про страхування», де визначено обов'язкові види страхування, зокрема страхування від нещасних випадків на транспорті, а також Положення про обов'язкове особисте страхування, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.1996 № 959.

Згідно з пунктом 1 цього Положення, особистому страхуванню підлягають працівники транспортних підприємств, які безпосередньо зайняті на транспортних перевезеннях, зокрема, водії. Відповідно до пункту 2 Положення застрахованими вважаються водії (тільки на час виконання поїздки). Згідно з пунктом 4 зазначеного Положення, страхувальниками водіїв є юридичні особи або підприємці, які є власниками транспортних засобів чи здійснюють їх експлуатацію. Тобто, купувати даний поліс повинен не водій самостійно, а юридична особа або підприємець, який здійснює надання послуги перевезення.

Перевезення пасажирів або вантажів без оформлення поліса обов'язкового особистого страхування водія від нещасних випадків на транспорті є адміністративним порушенням і карається штрафом в розмірі 1,7 тис. гривень (абзац 3 ст.60 Закону №2344-III). Відповідальність несе юридична особа або підприємець, яка здійснює перевезення. Повноваження з перевірки наявності особового страхового поліса водія і застосування штрафу покладено на підрозділи «Укртрансбезопасності».

Економити на цій страховці немає сенсу, так як річний поліс коштує близько 180 грн.